VADER – THY MESSENGER: RECENZJA

Są takie zespoły, które niczego nikomu nie muszą udowadniać. Jednym z nich jest nasza polska duma, czyli legenda ekstremalnego death metalu Vader. Zdobyli praktycznie wszystko, a mimo to ciągle systematycznie raczą swoich odbiorców nieprzeciętnymi pełnowymiarowymi longplayami czy krótszymi, równie satysfakcjonującymi epkami, jak w tym przypadku. Thy Messenger generalnie dobrze wkupuje się w ten schemat, jednakże to nie jest to, czego wielu oczekiwało.

VADER - THY MESSENGERVADER - THY MESSENGER 2

Moja wiadomość brzmiałaby zupełnie inaczej

Jestem pewien, iż szersze grono fanów piekielnego metalu zgodzi się ze mną w tezie, że Thy Messenger to zmarnowany potencjał i brak odkrywczości. Vader już dawno odbębnił swoje w kanonie gatunku, a teraz odcina tylko kupony. Owszem, The Empire z 2016, poprzedzony epką Iron Time, był solidny, lecz nic poza tym. Nowość od Petera i ekipy trąci trochę sandałem. Odświeżona oraz zremasterowana wersja kultowego tytułowego utworu Litany, z albumu Litany, ma się nijak do oryginału. Zwyczajnie go nie czuję. Miks brzmi przeciętnie, a całość jest taka nad wyraz płaska i stłumiona. Za to cover Steelera Judasów brzmi na całkiem przyzwoity strzał. Trochę nie w stylu zespołu, który przyjemnie zamyka Thy Messenger. Głos Petera fachowo plasuje się w klimat wyznawców Judasza. Całość satysfakcjonuje oraz stwarza ochotę do odkurzenia klasyka. Emptiness z resztą świeżynek są poprawne. W gitarach mają sznyt mocnego rocka.

  

Oby nie było powtórki z rozrywki

Obawiam się, że w dalszej części tego roku dostaniemy krążek od Vadera, na którym będą kawałki z Thy Messenger. Jak dotąd żaden członek z zespołu nie potwierdził pracy nad pełnoprawnym albumem, więc martwię się trochę na zapas. Niestety tak to bywa, gdy ceni się grupę, która dołożyła sporą cegłę do kanwy gatunku. Vader ma wszystko, a mimo to dąży do zadowalania fanów nierozłącznie od 1992 roku. Mając na koncie Litany, De Profundis, Welcome To The Morbid Reich, a także Impressions In Blood z genialnym soulflajowskim endingiem The Book!, oczekiwałem czegoś więcej, niżeli niezłego covera, zremasterowanego klasyka i siedmiu minut nowego materiału.


Vader – Thy Messenger otrzymuje:

VADER - THY MESSENGER 2


INNE WPISY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

FACEBOOK ZESPOŁU

NASZ FACEBOOK

O autorze

"Out of the dark"

Grafik, meloman i wielki fan hokeju. Pisanie o muzyce jak i jej słuchanie to dla mnie czysta przyjemność oraz kwintesencja egzystencji.